Održana 1.Neumska desetka i akvatlon 2022. – 119 finišera

U organizaciji dva kluba u Triatlon kluba “Sidro” iz Neuma i AK “Volim trčanje”  ove godine Neum je po prvi put domaćin ovakve utrke. Na utrkama je sudjelovalo 119 natjecatelja iz 6 država.

Jučer je, 11. lipnja, s početkom u 10:00 sati održana 1. Neumska desetka, utrka od deset i pet kilometara koju je uspješno završio 71 natjecatelj.
Prva tri mjesta u utrci na 5 kilometara u ženskoj kategoriji su osvojile: Dijana Terzić 24:17 (1. mjesto), Jasmina Mehmedović 26:41 (2. mjesto) i Aneta Pavličević 27:17 (3. mjesto).
Dok su kod muškaraca prva tri mjesta pripala: Gabrijelu Krešiću 20:14 (1. mjesto), Amiru Avdiću 20:18 (2. mjesto) i Jakovu Andabaku 20:25 (3. mjesto).
U utrci na 10 kilometara u ženskoj kategoriji pobjednice su: Dijana Manđeralo 46:21 (1. mjesto), Naomi Manđeralo 49:39 (2. mjesto) i Anastasija Višti 52:27 (3. mjesto).
U istoj utrci, na 10 kilometra, u muškoj kategoriji prva tri mjesta su osvojili: Belmin Mrkanović 36:19 (1. mjesto), Uroš Gotić 36:20 (2. mjesto) i Alija Imamović 36:29 (3. mjesto).

U 12:00 sati je starao 1.Neumski akvatlon. Riječ je o kombinaciji plivanja i trčanja, gdje su natjecatelji prvo plivali 500 metara, a zatim trčali 5 kilometara.

Nagrađene u ženskoj kategoriji akvatlona su: Lara Hofman 31:40 (1. mjesto), Amina Šabić 39:15 (2.mjesto) i Šejla Papračanin 40:37 (3.mjesto).
Prva tri mjesta muške kategorije u akvatlonu su osvojili: Amir Nakić 29:38 (1. mjesto), Arman Livadić 29:44 (2.mjesto) i Haris Fazlić 30:35 (3.mjesto).

Ostale rezultate možete vidjeti ovdje: 1.Neumska desetka i akvatlon 2022.