7.Mostarki polumaraton: 1616 finišera (805 polumaraton, 811 na 4km)

U organizaciji Udruge “Zdrav život – Kinezis” održan je 7.Mostarski polumaraton.

Đuro Bordelj iz Srbije pobjednik je 7. Mostarskog polumaratona koji je u subotu održan u gradu na Neretvi. On je polumaraton istrčao za  1:08:06.. Drugo mjesto pripalo je Arany Attila iz Mađarske sa vremenom 1:08:08. Treće mjesto pripalo je Ivanu Dračaru  iz Hrvatske sa rezultatom 1:09:21.

U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Slovenka Jasmina Pitamic sa vremenom 1:20:24, drugo mjesto osvojila je Hrvatica Nataša Šustić 1:20:35, dok je kao treća mjesto pripalo Mariji Vrajić Trošić iz Hrvatske 1:23:13.

Inače, veliki broj trkača obilježio je 7. Mostarski polumaraton koji se ovoga vikenda održao u gradu na Neretvi. Radi se o značajnoj sportsko-rekreativnoj manifestaciji koja je okupila 1616  sudionika u dvije različite utrke. Lijepo vrijeme je pomoglo da se ostvare najbolji rezultati na današnjoj utrci. Polumaratonsku utrku završilo je 805 trkača. Druga utrka u sklopu ove manifestacije je utrka građana u dužini od četiri km koja je humanitarnog karaktera  imala je 811 finišera.

Na utrci na 4 kilometra slavio je Marko Prlić (14:12) ispred Tomislav Kopač (14:29) i Krešimir Tabak (14:41). Dok je u ženskoj konkurenciji pobjedu odijela  Naomi Manđeralo(15:50) ispred  Lukrecija Krstičević(17:00) i Anđele Kasalo (18:10).